REKLAMA

RZESZÓW. Miasto przebuduje skrzyżowanie na os. Krakowska Południe. Wniosek mieszkańców został pozytywnie rozpatrzony

RZESZÓW / PODKARPACIE. Inwestycję, która obejmie m.in. przebudowę i rozbudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza oraz przebudowę wlotów ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza, zaprojektuje wybrana w przetargu firma z Rzeszowa.

Koszt opracowania projektu to 299 tys. zł. Dokumentacja tej inwestycji ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

O przebudowę skrzyżowania al. Witosa i ul. Solarza wystąpili do Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla Krakowska Południe oraz rada tego osiedla. – Wnioski dotyczyły przede wszystkim wprowadzenia zmian na skrzyżowaniu, które poprawią bezpieczeństwo a także włączanie się do ruchu kierowcom, którzy wyjeżdżają z ul. Solarza na al. Witosa – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przebudowa objąć ma odcinki dróg o łącznej długości ok. 560 metrów. W przypadku al. Witosa chodzi o przebudowę odcinka o długości 300 m, ul Solarza – ok. 60 m, ul. Rataja ok. 100 m i ul. Lewakowskiego ok. 100 m. W ramach inwestycji na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) mają zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane będą wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Ponadto zaprojektowana ma być także budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych. Zadaniem wykonawcy będzie także zdobycie pozwolenia na realizację tej inwestycji.

źródło: UM Rzeszowa

zdjęcie: Google Street View

03-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)