Stal Rzeszów walczy o baraże do I ligi! Wygrana z Olimpią Elbląg (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Piłkarze Stali Rzeszów mają szanse na grę w barażach o I ligę. W środę „Biało-Niebiescy” pokonali u siebie Olmipię Elbląg 2:0.

Przechwytywanie_191

Czwartą z rzędu wygraną zaliczyli podopieczni duetu Wołowiec-Łętocha w 32. kolejce II ligi. Zawodnicy Stali Rzeszów podejmowali na stadionie przy Hetmańskiej 69 Olimpię Elbląg. Dość szybko, bo już w 24. minucie wyszli na prowadzenie. Miało to miejsce po strzale głową Damiana Michalika.

Jeszcze przed przerwą piłkarze z żurawiem na piersi podwyższyli wynik spotkania. W 38. minucie potężnym uderzeniem z woleja po błędzie obrony Olimpii popisał się Artur Pląsowski. Wynik do końca meczu już się nie zmienił. Grę bez większych problemów kontrolowali „Biało-Niebiescy”.

Stal Rzeszów nadal ma szansę na grę w barażach o I ligę. Do końca sezonu zasadniczego rzeszowska drużyna zmierzy się w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem, a na potem pozostanie domowe spotkanie ze Skrą Częstochowa.

Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 2-0 (2-0)

0-1 Damian Michalik (24),
0-2 Artur Pląskowski (38).

Stal Rzeszów: Bieszczad – Trznadel (72′ Sylwestrzak), Kostkowski, Góra, Jarecki (81′ Lorek), Szczepanek, Szeliga, Michalik (77′ Sierant), Plewka (70′ Kłos), Reiman, Pląskowski.

Olimpia Elbląg: Rutkowski – Kiełtyka, Wenger, Wierzba, Sedlewski, Jabłoński (82′ Sarnowski), Bednarski (70′ Branecki), Krasa, Filipczyk (68′ Ryk), Milanowski (55′ Bucio), Kordykiewicz.

Źródło: red., stalrzeszow.pl, YouTube / kanał: Stal Rzeszów