REKLAMA

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaje aquapark. Mieszkańcy zdecydują, jakie będą atrakcje

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaje aquapark. Mieszkańcy zdecydują, jakie będą atrakcje

Jakie atrakcje w parku wodnym w Rzeszowie? Miasto pyta mieszkańców. Konsultacje społeczne potrwają do 14 kwietnia 2023 r. – Chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego, czyli największej rodzinnej atrakcji naszego miasta uczestniczyli rzeszowianie. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy przede wszystkim o to w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Aquapark ma powstać na osiedlu Staromieście. Miasto zarezerwowało pod tą ogromną inwestycję działki w okolicach ulic Warszawskiej, Krogulskiego i Welca o łącznej powierzchni ok. 6 hektarów. W ramach procedury przygotowującej tę inwestycję zostało już przygotowane m.in. studium wykonalności, które pomogło odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących przyszłego parku wodnego, kwestii finansowo-ekonomicznych jak i technicznych.

Powstanie kryty park wodny wraz z dużym saunarium oraz z zewnętrzną strefą basenową i rekreacyjną. Latem tego roku ma zostać rozstrzygnięte, która firma zaprojektuje tą inwestycję.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego uczestniczyli także mieszkańcy. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy m.in. o to w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jak wziąć udział w konsultacjach społecznych? Konsultacje są prowadzone w kilku formach:

Ankieta elektroniczna

Ankieta znajduje się na stronie internetowej konsultacji społecznych. W większości zawiera pytania otwarte, w których prosimy o podzielenie się opinią i wpisanie własnych odpowiedzi. Czasami traficie w nim także na pytania zamknięte, polegające na wyborze spośród podanych odpowiedzi. Ankiety są intuicyjne i proste w obsłudze. Od jednego pytania przechodzimy do następnego, a na końcu klikamy w przycisk „Zakończ formularz i wyślij”. Dzięki tej formie konsultacji możecie wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu.

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 31 marca 2023 r.

LINK: https://forms.office.com/e/K9UAfg1Y0h

Punkt konsultacyjny

Badanie opinii mieszkańców poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punkcie konsultacyjnym. W punkcie konsultacyjnym zawsze obecna jest osoba, która udzieli wszelkich niezbędnych informacji. 

MIEJSCE: Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

TERMIN: do 31 marca 2023 r., w godzinach 7:30-18:00 (od poniedziałku do piątku)

Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami

Spotkanie „Jakie atrakcje powinny znaleźć się w parku wodnym w Rzeszowie?” odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 od godz. 17:00 do godz. 19:00.

Zbieranie uwag i wniosków mieszkańców drogą elektroniczną poprzez adres e-mail

ADRES E-MAIL: konsultacje@erzeszow.pl

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 14 kwietnia 2023 r.

 

 


10-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)