REKLAMA

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą budowy nowych chodników dla pieszych

RZESZÓW / Konieczność budowy nowych chodników zwłaszcza na osiedlach położonych poza centrum miasta to w opinii Marcina Fijołka jeden z kluczowych elementów podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na rzeszowskich drogach. Realizacji tego celu miałby pomóc Rzeszowski programu budowy chodników i poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Dostrzegamy olbrzymią potrzebę budowy nowych chodników i ścieżek rowerowych na terenie miasta. Problem ulic na których piesi nie mają do dyspozycji chodnika dotyczy przede wszystkim osiedli położnych poza centrum Rzeszowa a w szczególności osiedla Budziwój. Zabudowa mieszkalna na takich ulicach jak Senatorska, Miejska, Podleśna, Porąbki, Poselska, Herbowa w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła. Wzrost natężenia ruchu wymaga zatem pilnych decyzji w sprawie budowy nowych dobrze oświetlonych chodników na tych ulicach, dzięki którym zdecydowanie wzrośnie poziom bezpieczeństwa pieszych a w szczególności dzieci. Taki jest właśnie cel proponowanego przez nas programu – podkreśla przewodniczący klubu radnych PiS Marcin Fijołek.

Rzeszowski program budowy chodników i poprawy bezpieczeństwa pieszych powinien zawierać w szczególności analizę potrzeb oraz wskazywać priorytety w obszarze podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pieszych na terenie miasta w zakresie budowy chodników i ścieżek rowerowych wraz z oświetleniem oraz budowy i modernizacji przejść dla pieszych – dodaje Marcin Fijołek.

Liczymy, że na najbliższej sesji rady miasta Rzeszowa uda się uzyskać poparcie dla naszej inicjatywy, zwłaszcza, że służy ona poprawie bezpieczeństwa. Warto również, abyśmy przyjrzeli się sytuacji przejść dla pieszych w naszym mieście z których wiele wymaga dodatkowych nakładów na poprawę oznakowania czy lepsze doświetlenie. Przykładem niech będzie chociażby przejście na ul. Ofiar Katynia – wskazuje Waldemar Szumny.

Mamy nadzieję, że nasza uchwała będzie okazją do szerszej dyskusji na temat bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza że temat ten nie był do tej pory przedmiotem szerszej dyskusji w mieście. Liczymy na to, że władze Rzeszowa dokonają rzeczowej analizy obecnej sytuacji i wskażą priorytetowe zadania, które przyczynią się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa na rzeszowskich drogach – dodaje Mateusz Szpyrka.

źródło: Materiały nadesłane

zdjęcia: Materiały nadesłane


16-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)