REKLAMA

PODKARPACIE. Prestiżowe tytuły i nagrody plebiscytu Hipokrates dla pracowników ochrony zdrowia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prestiżowymi tytułami i nagrodami, podczas uroczystej gali w Rzeszowie, która odbyła się 22 listopada, obdarowano laureatów plebiscytu Hipokrates. Pracownicy ochrony zdrowia z Podkarpacia byli nominowani przez swoich pacjentów. Na gali nagrodzono także Wojewódzki Szpital Kliniczny Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, który zajął drugie miejsce w kategorii Szpital Roku.

A88A9961

 

-Same podmioty lecznicze, z racji przepisów, nie mogą za bardzo reklamować swojej działalności, ale pacjenci mogą. Mogą oni wskazać osoby, które są najbardziej empatyczne, profesjonalne, z których pomocy są najbardziej zadowoleni. W związku z tym składam tym większy szacunek tym, którzy dziś zostali nagrodzeni poprzez głosy swoich pacjentów. Myślę, że jest to dla państwa największa nobilitacja, jaką jest wdzięczność pacjentamówił Stanisław Kruczek Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

A88A0003

Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy w swojej pracy wyróżniają się empatią, wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem, a także cieszą się największym uznaniem pacjentów. Plebiscyt jest prowadzony pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, a statuetki i nagrody laureatom wręczyli między innymi: Jolanta Sawicka pełniąca obowiązki wojewody podkarpackiego, Stanisław Kruczek członek zarządu województwa oraz Jerzy Cypryś wiceprzewodniczący sejmiku wraz z redaktorami gazety codziennej Nowiny.

 A88A0011

Wszyscy wiemy, jak ciężki jest zawód medyka, obojętnie czy jest to pielęgniarka, lekarz czy ratownik medyczny. To wszyscy państwo ratujecie zdrowie i życie człowieka. Nie ma zawodu piękniejszego niż ten, który to zdrowie i życie ratuje. Jesteście nam państwo bardzo potrzebni – podkreśliła Jolanta Sawicka pełniąca obowiązki wojewody podkarpackiego

 A88A0060

Uhonorowani zostali zwycięzcy konkursu z każdego powiatu w kategoriach: Lekarz Rodzinny i POZ Roku, Pediatra Roku, Pielęgniarka Roku, Stomatolog Roku, Przychodnia/Gabinet Roku oraz laureaci miejsc od 1 do 3 w wojewódzkich kategoriach plebiscytu: Położna Roku, Ginekolog Roku, Chirurg Roku, Kardiolog Roku, Ortopeda Roku, Okulista Roku, Dermatolog Roku, Ratownik Medyczny Roku, Laryngolog Roku, Fizjoterapeuta Roku, Diagnosta Laboratoryjny / Technik Analityki Medycznej Roku, Farmaceuta Roku i Szpital Roku.

A88A0093

źródło: Kancelaria Zarządu UMWP

zdjęcia: Kamil Dudzik / UMWP

23-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)